Prezent na komunię – co warto wiedzieć?

Pierwsza Komunia Święta to ważny moment nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców i dziadków, którzy nie raz stresują się bardziej niż bohater tego dnia. W dzisiejszych czasach to święto wiąże się z obdarowywaniem dziecka komunijnego. Poniżej lista przykładowych upominków, które można z tej okazji podarować. Poniżej podpowiadamy, jaki prezent komunijny wybrać dla dziewczynki, a jaki dla chłopca. Podane są prezenty, które są na czasie, poza tym pisze, ile należy włożyć do tak zwanej koperty.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie prezentów komunijnych?

Jeśli niektóre prezenty na komunię wydają się banalne i oklepane, a dodatkowo boisz się, że ktoś będzie miał to samo, to postaw na coś niespotykanego i nietuzinkowego. Zwykłe pójście do sklepu i wybranie dowolnego, odmiennego przedmiotu nie może być brane pod uwagę, gdyż aby upominek był trafiony i rzeczywiście sprawiał dziecku radość, musi być dobrze przemyślany. Niestety w innym przypadku, choć z dobrych chęci zostanie szybko wyrzucony w kąt.

Co zatem warto wziąć pod uwagę, wybierając prezent na komunię? Poniżej przykłady podarunków w tym w postaci koperty, które pomogą w dokonaniu wyboru. Z pewnością należy zwrócić uwagę na płeć dziecka komunijnego, poza tym warto kupić coś związanego nie tylko z religią, ale również z hobby i zainteresowaniami małego człowieka. Dowiedz się, jaki prezent na komunię ofiarować dziecku.

Jaką pamiątkę komunii wręczyć dziewczynce?

Jednym z popularniejszych prezentów jest rower. Jest to z pewnością podarunek tradycyjny. Przed zakupem roweru warto zwrócić uwagę na wzrost oraz warto zastanowić się nad typem roweru. W sklepach różnych znajdziecie wysokiej jakości rowery górskie, typowo miejskie oraz takie przystosowane do pokonywania bardziej wymagających tras.

Kolejnym prezent komunijnym jest aparat fotograficzny. Warto zauważyć, że sprzęt elektroniczny kupowany jest bardzo często. Ofiarowywany jest przez rodziców chrzestnych, którym zależy na kupnie czegoś wyjątkowego. Ten podarunek sprawdza się bardzo dobrze, zwłaszcza jeśli wybierze się aparat wysokiej jakości. Może to być lustrzanka, która zapoczątkuje nową pasję. Ofiarowując aparat fotograficzny, sprawdzisz, czy robienie zdjęć to zajęcie, które zainteresuje komunijne dziecko.

Kolejnym ciekawym pomysłem na komunijny prezent do rolki. Jest to przedmiot, który pozwoli aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Można podarować, jeśli rower zarezerwował już ktoś inny. W sklepach różnych znajdzie się bogatą ofertę rolek również dostosowanych do dzieci. Nie dość, że zapewniają naprawdę sporo świetnej zabawy, to ponadto mają korzystny wpływ na rozwój młodego organizmu. Poza rolkami można podarować wrotki. Głównie z tego powodu, że łatwiej na nich nauczyć się jeździć.

Jaki prezent na komunię dla chłopca?

Ciekawym prezentem dla chłopca będzie sprzęt i akcesoria sportowe. Jak rower to też inne sprzęty sportowe. Tu dobrze sprawdzą się deskorolka, longboard oraz hulajnoga. Jeśli chłopiec uprawia jakiś sport, to warto pomyśleć o wymianie starego sprzętu na nowy na przykład kupić nowe ochraniacze lub kask. Warto pamiętać, aby wybierać porządne rzeczy, które posłużą dziecku na dłużej.

Kolejnym dobrym upominkiem jest zegarek. Jest to ponadczasowy upominek komunijny. Chłopca spodobają się zegarki z dodatkowymi funkcjami. Z każdym momencie można zdecydować się na smartwatcha. Warto sięgnąć po model, który nie jest zbyt dziecinny, taki którego dziecko po paru miesiącach nie odłoży do szuflady, ponieważ zmienią się zainteresowania. Na deklu zegarka można umieścić stosowną, okolicznościową dedykację wykonaną grawerem, która będzie przypominała uroczystość oraz osobę obdarowującą.

Wartym uwagi podarunkiem będą książki. Książki nie muszą być jedynie dodatkiem do prezentu głównego, którym są pieniądze. Ładnie i ekskluzywnie wydana książka sprawdzi się znakomicie. Napisana na kartce dedykacja przypomni ten ważny dzień. Może warto wybrać takie książki, którymi bohater dnia może się już teraz zainteresować. Oczywiście warto pamiętać o wpisaniu kilku słów od siebie.

Prezent na komunię w formie gotówki. Jaką kwotę dać dziecku?

Dawanie koperty nie jest uznawane za coś niewłaściwego. Należy pamiętać, że pieniądze są tradycyjnym, miłym dla dziecka upominkiem, ale tak naprawdę, dla wierzących osób w tym dniu pełne uczestnictwo w Eucharystii jest znacznie ważniejsze. Dziecku należy tyle dać, ile jest się w stanie. Nie warto prześcigać sąsiadów i innych członków rodziny. Jeśli chce się dać dziecku pieniądze, to do koperty można włożyć od 300 do 500 złotych.

Inaczej jest w przypadku dziadków, którzy odkładają na tę okazję. W zależności od zamożności może to być do 100 do 500 złotych, a nawet 1000 złotych. Warto pamiętać, że dziadkowie ofiarowują często upominek religijny. Od chrzestnych natomiast dziecko dostaje koperty, w których jest do 500 do 1000 złotych. Pamiętajmy, że na komunie wręczana jest taka kwota, na jaką stać zaproszoną osobę. Jak nie ma się na kopertę, to warto podarować prezent komunijny, który będzie pamiątką i który dziecko po latach doceni.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *