Weekendowe wycieczki – najlepsze pomysły na krótki wyjazd

Gdzie wyjechać na weekend w Polsce? Pełne dwa dni to wystarczająco dużo czasu, aby nacieszyć się wyjazdem. W kraju jest naprawdę mnóstwo miejsc, w których wypoczniesz, naładujesz akumulatory i po prostu miło spędzisz czas. Biorąc pod uwagę liczbę zabytków czy atrakcji przyrodniczych, okaże się, że praktycznie w każdej części kraju mamy miejsca, w których możemy spędzić dwa lub trzy dni.

Wyjazd na weekend we dwoje

Ciekawą opcją jest weekendowy wyjazd w polskie góry. Jest to sposób na zrelaksowanie się i spędzenie romantycznych chwil z ukochanym. Wybierając taki wyjazd, odchodzisz od rutyny. Na miejscu zastaniesz wyjątkowo piękne tereny, wiele atrakcji, które umilą pobyt oraz komfortowy hotel, w którym rozgościcie się po aktywnym dniu. Taki wyjazd może wzmocnić wasze więzi i stanie się znakomitym źródłem pięknych wspomnień, do których będziecie wracać długimi latami.

Sprawdź, co obejmuje wyjazd w góry na weekend w górach dla dwojga, który znajdziesz w ofercie Golden Gift.

Gdzie wyjechać na weekend z dzieckiem

Możliwości spędzenia w ciekawy sposób weekendu jest w Polsce naprawdę sporo. Od wodnych atrakcji, poprzez wstęp do świata fantazji i baśni, aż po arcyciekawe przygody techniczne i historyczne w jednym. Wśród wielu inspiracji z pewnością wybierzesz coś dla siebie.

Pierwszym ciekawym miejsce jest Afrykarium we Wrocławiu. W ponad 15 milionach litrów wody w 21 basenach i akwariach zgromadzono około 250 gatunków ryb. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce. W tym Afrykarium będziecie mogli podziwiać hipopotamy, krokodyle, pingwiny, płaszczki i rekiny. Jest ponad 200 zwierząt z Afryki. Jest też rafa koralowa. Zwierzęta, jak i cały wodny świat można obserwować z bliska lub na tarasie widokowym.

Kolejnym miejsce na weekendowy wypad, jest park of Poland. Gwarantuje świetną wodną zabawę dla najmłodszych i relaksujący wypoczynek dorosłym. Park of Poland przygotował mnóstwo atrakcji dla dzieci od różnorodnych zjeżdżalni po baseny i wodne jungle. Rodzice znajdują odprężenie w SPA z tematycznymi barami oraz licznymi restauracjami. Każdy znajdzie coś dobrego.

Planując wyjazd weekendowy z dziećmi, warto rozważyć udanie się do magicznych ogrodów w Janowcu nad Wisłą. Wśród lasów, łąk i lessowych wąwozów znajduje się baśniowa kraina. Jest to wielki ogród sensoryczny zbudowany w oparciu o oryginalną historię. Wśród drzew, kwitnących krzewów, kwiatów można spotkać niezwykłe stwory między innymi skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki, psotne Mordole i strzegące ogrodu krasnoludy. Jeśli lubicie klimat baśni i fantazji, to miejsce jest wprost idealne.

Wycieczka na weekend za granicę

Wybierając się na weekend za granicę, warto udać się do Rzymu. Jest to miejsce, w którym starożytność jest nadal żywa. Będąc w Rzymie można zobaczyć również Muzeum Watykańskie, w którym jest Kaplica Sykstyńska i niesamowite freski stworzone przez samego Michała Anioła. Niedaleko od pomarańczowego ogrodu i jego szczególnego widoku na San Pietro. Poza tym warto zobaczyć fontannę di Trevi. Oznacza ona ostatni punkt Aqua Virgo, jednego z akweduktów, który dostarczał wodę starożytnym Rzymianom. Dziś jest to największa fontanna w mieście. Ponadto warto zobaczyć Castel Sant’Angelo, który był najwyższym budynkiem w Rzymie. Pierwotnie był używany jako mauzoleum dla cesarza Hadriana i jego rodziny. W chwili obecnej jest to muzeum, które również warto odwiedzić.

Kolejnym ciekawym miejsce na weekendowy wyjazd jest Paryż. Paryż to wieża Eiffla, Luwr, katedra Notre-Dame i wiele więcej. W tym mieście są najlepsze galerie handlowe, muzea sztuki, zabytki i rozrywka na przykład w znanym kabarecie Moulin Rouge. Można odwiedzić Musée d’Orsay, przejść obok pól elizejskich, a po zachodzie słońca nad Sekwaną warto zjeść kolację w jednym z wielu bistro i posłuchaj jazzu w Caveau de la Huchette. Kolejną atrakcją są katakumby, które jest miejscem pełnym fascynującej historii. W celu kupienia oryginalnej pamiątki warto udać się na pchli targ St-Ouen. Czynny od soboty do poniedziałku. Idealnie na weekendowy wyjazd.

Czy wyjazd na weekendowy to dobry pomysł?

Wyjazdy weekendowe są dla osób, które mają już wszystkiego dość i chcą zwyczajnie odpocząć. Takie wyjazdy szybko sprawią, że ponownie odkryjesz radość życia. Sama myśl, że niebawem odpoczniesz i choć na chwilę odetniesz się od szarości dnia codziennego, sprawia, że z większym optymizmem patrzysz w przyszłość.

Poza tym taki weekendowy wyjazd to doskonały pomysł na wyprawę, podczas której będziesz podziwiać zabytki, rozkoszować się wspaniałymi krajobrazami, degustować lokalne potrawy i po prosty dobrze się bawić. Aby aktywnie wypocząć, nie trzeba brać dłuższy urlopów, gdyż wyjazd weekendowy w sam raz wystarczy.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *