To idealne miejsce na wyjazd zimowy i letni – oczywiście nasze Zakopane. Noclegi zarezerwujesz tutaj bez większych problemów, o ile zrobisz to odpowiednio wcześniej. Wtedy czekają już na Ciebie największe atrakcje i niesamowite wędrówki po górskich szlakach. Ale najpierw noclegi! Zakopane, Krupówki oraz Wielka Krokiew muszą na razie poczekać.
Przedstawiamy Ci kilka rad, które pomogą Ci wybrać najlepszy rodzaj zakwaterowania dla Ciebie i Twoich najbliższych.
Postaw na zakwaterowanie zgodne z Twoją osobowością
Tylko wbrew pozorom stawiamy dzisiaj najczęściej na najtańsze noclegi. Krupówki chcemy mieć w zasięgu wzroku – liczy się więc lokalizacja. Coraz rzadziej wybieramy również opcje bez wyżywienia. Wakacje dla wygodnych? Dlaczego nie! Jeśli chcesz mieć podane wszystko jak na tacy, zdecyduj się na kwaterunek w miejscach, gdzie możesz liczyć na fachową obsługę.
Dla tych, którzy chcą jednak decydować o posiłkach, nie być w żaden sposób ograniczanym przez przedziały czasowe, polecamy apartamenty. To niezależne mieszkania z kilkoma funkcjonalnymi pomieszczeniami – kuchnią, salonem, jadalnią, sypialniami, łazienką oraz przestronnym tarasem. Istnieje możliwość wynajęcia niezależnego mieszkania jako części budynku lub samodzielnego, drewnianego domku.
Zajrzyj do wakacyjnego portfela
A dla tych, którzy nie chcą wydać całego majątku na zakwaterowanie polecamy kwaterunek w hostelach lub na polu campingowym. Luksusów nie ma, ale zdecydowanie więcej funduszy można przeznaczyć na lokalne atrakcje.
Przemyśl lokalizację
W centrum miasta znajduje się naprawdę dużo pensjonatów, ale także znana wszystkim Kwatera Główna. Jeśli szczególnie zależy Ci na lokalizacji w samym sercu Zakopanego, wybierz właśnie te miejsca noclegowe. Najczęściej, a zwłaszcza w sezonie trzeba rezerwować je z odpowiednim wyprzedzeniem. Dla osób, które chciałby nieco odpocząć od miejskiego zgiełku i tłumu turystów, polecamy hostele czy apartamenty położone nieco na uboczu.
Zastanów się, jakich dodatkowych atrakcji potrzebujesz
Pogoda nie dopisuje, a Ty nie masz ochoty zwiedzać kolejnego muzeum? Chciałbyś skorzystać z kilku przyhotelowych atrakcji? Takie możliwości daje Ci jedynie nocowanie w ośrodkach wypoczynkowych, które należą do ogólnopolskich sieci hotelowych lub hoteli ze SPA. Jeśli w górach chcesz spędzić maksymalnie dwa dni, a resztę czasu przeznaczyć na inne rozrywki, niekoniecznie połączone ze zwiedzaniem zabytkowych miejsc, wybierz właśnie ten rodzaj zakwaterowania. Skorzystasz tam z:
– kompleksu basenowego wraz z kąpielami zdrowotnymi;
– sportowych atrakcji – boiska, siłowni;
– kręgielni, pubu;
– wypożyczalni sprzętu sportowego;
– stref SPA oraz saun.
Dla wszystkich spragnionych tego typu rozrywek polecamy najbardziej luksusowe hotelowe noclegi.

Zakopane przez wiele lat dostosowywało się do turystów rozwijając szeroką bazę noclegową. Na jaki rodzaj zakwaterowania najlepiej się zdecydować? To ty musisz określić swoje preferencje i dopiero wtedy wybrać najbardziej optymalne noclegi. Zakopane, Krupówki oraz pasma górskie możesz mieć w zasięgu Twojego wzroku.

 

Apartament czy hostel, czyli jak wybrać najlepszy nocleg na wakacyjny wyjazd?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *