Zakopane to wyjątkowe miasto, w którym warto zatrzymać się na dłużej, nie tylko na jeden weekend. Dlaczego? Ponieważ potrzeba więcej czasu, by poznać oraz docenić prawdziwe bogactwo kulturalne i historyczne tego miejsca. Nie można zapomnieć oczywiście o niezwykłych pasmach i szczytach górskich. Jeden najbardziej znany wierzchołek Tatr to za mało – warto decydować się na więcej wędrówek.
Jak w takim razie spędzić niezapomniany tydzień w Zakopanem? Oto nasze propozycje, które mogą umilić Wam czas podczas dłuższego pobytu w Zimowej Stolicy Polski.

Mnóstwo atrakcji w jednym mieście
Zanim o ofercie kulturalno-historyczno-religijnej Zakopanego – poznajmy inne atrakcje regionu. Na początek gorąco polecamy zwiedzanie Wielkiej Krokwi, czyli skoczni narciarskiej, na której zwycięstwa odnosili nasi skoczkowie narciarscy. Dzięki specjalnemu wyciągowi można wyjechać na sam wierzchołek obiektu i podziwiać piękne widoki. A nawet pomyśleć sobie, z czym muszą zmierzyć się sportowcy podczas treningów i zawodów.
Jedną z największych atrakcji w Zakopanem jest oczywiście spacer po Krupówkach – zapoznanie się z regionalnymi wyrobami, spróbowanie lokalnych potraw, posłuchanie lokalnej muzyki. To tutaj kupimy prawdziwe oscypki ze świeżego mleka.
Inne wyjątkowe atrakcje to:
– baseny termalne i aquaparki;
– zjeżdżalnia grawitacyjna na Gubałówce;
– kolej liniowo-terenową PKL Gubałówka;
– dom do góry nogami.
To na początek, w czasie całego tygodnia zostaje jeszcze dużo do zrobienia, by ten czas stał się naprawdę magiczny.

 

Fot. Pixabay.com

Wędrówki małe i duże w Tatrach
W czasie dłuższego pobytu w Zimowej Stolicy Polski warto zdecydować się na co najmniej dwie górskie wycieczki w dwa różne miejsca. Jeśli wybieracie się do Zakopanego w czasie trwania sezonu letniego, to przestrzegamy przed podążaniem utartymi szlakami. Kolejki stojących ludzi, którzy chcą wejść na Kasprowy Wierch czy Giewont to niestety smutna rzeczywistość.
Na szczęście u podnóży Zakopanego jest o wiele więcej mniej lub bardziej znanych szczytów wartych pokonania. Serdecznie polecamy więc zdobycie, takich szczytów i pasm, jak:
– Antałówka (940 m. n.p.m.);
– Nosal (1206 m. n.p.m.);
– Gubałówka (1120 m. n.p.m.);
– Dolina Chochołowska;
– Dolina Pięciu Stawów;
– Czerwone Wierchy.
Gwarantujemy, że będzie tutaj o wiele mniej turystów. Pozwoli Wam to spokojnie kontemplować przepiękne widoki oraz bez zakłóceń obcować z naturą

Historyczne, kulturalne i religijne cuda Zakopanego
Tygodniowy pobyt w Zakopanem? Z pewnością nie zabraknie więc czasu na zapoznanie się z największymi historycznymi, kulturalnymi i religijnymi cudami Zimowej Stolicy Polski.
Na początku zapraszamy do zapoznania się ze stylem zakopiańskim – charakterystycznymi elementami architektonicznymi na budynkach. XIX-wieczne obiekty projektu Stanisława Witkiewicza to przy ulicy Kościeliskiej to cuda, których wręcz nie można pominąć. W czasie podążania historycznymi śladami najlepiej podążać tzw. Szlakiem Stylu Zakopiańskiego.
Dla zdeterminowanych i miłośników historii polecamy również znane muzea – Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Muzeum Tatrzańskie czy Muzeum Jana Kasprowicza.
Szczególnie magiczne w Stolicy Polski Tatr są przede wszystkim miejsca kultu religijnego – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej oraz Kościół Matki Bożej Częstochowskiej.

Warto wykorzystać potencjał tak magicznej i niezwykłej krainy jak Zakopane. Tygodniowy pobyt w tym miejscu to szansa przeżycia niesamowitej przygody. A po wyczerpujących wędrówkach można odpocząć w klimatycznych apartamentach i innych doskonałych miejscach noclegowych.

Twój niezapomniany tydzień w Zakopanem – dlaczego warto?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *